O autorze
Psycholog rozwojowy. W latach 1992 -2005 wykładowca w katedrze psychologii rozwoju a następnie psychologii wychowawczej na Wydziale Psychologii UW oraz SWPS.
Autorka oraz współautorka wielu programów w telewizjach zarówno publicznych jak i komercyjnych.
Zyskała popularność jako prowadząca w latach 2006–2008 program „Superniania” na antenie telewizji TVN.
Ekspert w sprawach wychowania. Doradca rodzinny. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Od lipca 2011 doradca Rzecznika Praw Dziecka.
Autorka bestselerowych poradników dla rodziców.

Już za parę dni, za dni parę…

Na plecak i gitarę w tym roku jeszcze się nie zdecydowałam, ale wakacje będą dla mnie zdecydowanie wędrowne. Rok temu, na początku czerwca zastanawialiśmy się co robić latem. Wyjazd za granicę odrzuciliśmy ze względu na "cięcia budżetowe" :), pozostawały więc opcje krajowe.

Toczymy z Robertem (mąż) co jakiś czas, retoryczny dla mnie spór o to, co jest lepsze; morze (oczywiście, że tak) czy góry (oczywiście, że nie). To jeden z dwóch długotrwałych konfliktów, które nas zajmują. Ten drugi dotyczy kwestii, kto kogo kocha bardziej (oczywiście ja Roberta) :).

Tak więc, aby uśpić moją rewolucyjną czujność w tej drugiej sprawie, mój przebiegły mąż zaproponował, aby całe lato spędzić nad Bałtykiem. Będziemy chodzić po plaży i się przytulać, bo przytulanie jest najlepsze... Tu oboje na chwilę zastygliśmy w natężonym procesie myślowym i właściwie jednocześnie wypaliliśmy "Przytulmy Lato" - zrobimy społeczny, wakacyjny, projekt edukacyjny dla rodzin z dziećmi.

Tak powstał pomysł #PrzytulmyLato letnich spotkań z rodzicami z całej Polski w miejscach ich letniego wypoczynku, - o ile znajdują się nad Bałtykiem ;) W zeszłym roku odwiedziliśmy 26 miejscowości, 43 obiekty wypoczynkowe (od domków kempingowych i małych pensjonatów po luksusowe hotele).

Zorganizowaliśmy 58 warsztatów dla rodzin, w których uczestniczyło około 5000 osób oraz dodatkowo miałam ponad 300 konsultacji indywidualnych. Wszystko oczywiście bezpłatnie. Przemierzyliśmy prawie 6000 km po nadbałtyckich drogach.

W tym roku zaplanowane są 61 spotkania i około 7500 tysiąca kilometrów. Wiem, wiem, polskie wybrzeże ma tylko 770 km, a my przez dwa miesiące akcji objeżdżamy Polskę ponad dwa razy dookoła. Całkowita długość granic Polski wynosi bowiem 3511 km. Wszystko jest wynikiem, kreatywnej logistyki połączonej z chęcią odwiedzenia naprawdę świetnych, rodzinnych miejsc.


W tym roku będziemy u wielu ubiegłorocznych Partnerów akcji, ale także pojawiło się kilku “debiutantów”. Niektórzy odezwali się do nas sami – tak, tak – sława, kontakty do innych dostaliśmy od niezawodnych rodziców, chwalących się miejscami w których odpoczywało się im najlepiej. Tak jak rok , patronat honorowy nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, jesteśmy bardzo dumni, bo to znaczy, że rok temu nie zawiedliśmy.

Z radością zawiadamiamy także, że patronat medialny objął serwis Mamadu.pl Obiecujemy publikowanie, tu właśnie regularnego bloga akcji. Będą zdjęcia, relacje z wydarzeń, impresje plażowe itd... Mamy nadzieję, że będziecie mnie czytać.

Wiadomo, że pogoda jest podczas letniego wypoczynku ważna, może dla wielu nawet najważniejsza. Ale wg mnie jest inaczej. Słowem kluczem jest wypoczywanie RAZEM.

A z tym wielu nas ma kłopot. Nie nawykliśmy, niestety, w domu spędzać wspólnego czasu w miły dla wszystkich sposób. Na urlopie, zamiast cieszyć się bliskością, przyrodą i tym wszystkim czego w nam w roboczym czasie brak, skupiamy się na problemach, brakach, niedogodnościach, mankamentach... Jeden wspólny pokój, posiłki na których inni zaglądają nam w talerz i przymus spędzania 24h na dobę razem. Bywa trudno a nawet nieznośnie. O tym i innych wakacyjnych tematach, choć nie tylko, będę latem rozmawiać z rodzicami.

Do wyjazdu pięć dni a ja już mam raisefieber, nie wiadomo jak to będzie w tym roku. Ilu rodziców wybierze popołudniowe „psycho-show” o cudzie rodzicielstwa, o radości ze wspólnie spędzanego, z dziećmi czasu, o prawach najmłodszych i obowiązkach rodziców. A może nawet i odwrotnie.

Tych co nad morzem zachęcamy by nas szukali :) a wszystkich bez wyjątku serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej wyprawy. Pokażemy plaże, atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Opowiemy co ciekawego można zobaczyć, w czym wziąć udział, co należy omijać szerokim łukiem , o czym nie zapomnieć. Opowiemy o wyglądzie polskich nadmorskich miasteczek, o ich ofercie wypoczynkowej. Będzie plażowo i wypoczynkowo. Wesoło i poważnie. Ruszamy już w piątek i zaczynamy w Łebie. Zapraszamy i odliczamy …

Tegoroczna marszruta

Nasz hasztag #PrzytulmyLato
znajdziesz nas i na twitterze
Mail także dostępny PrzytulmyLato@gmail.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...